wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Przytulny ogród zimą
Chmura tagów

Przytulny ogród zimą

Data dodania: 26-02-2023
altMożemy cieszyć się naszym ogrodem przez cały rok dzięki pewnym zabiegom, które sprawią, że w chłodniejsze dni będziemy równie zadowoleni z przebywania na zewnątrz. W tym roku postarajmy się ożywić tę przestrzeń i uczynić z zimy i mrozu przyjaciela, ocieplając ogród w skandynawskim stylu hygge.


Zimowy ogród to również wspaniałe miejsce na relaks z rodziną i przyjaciółmi. Świeże powietrze o tej porze roku jest niezwykle potrzebne dla naszego dobrego zdrowia i samopoczucia, stwórzmy więc wyjątkową atmosferę do spotkań na zewnątrz! Wystarczą tylko odpowiednie narzędzia i kilka niezbędnych gadżetów. Zapraszamy do dalszej lektury, aby dowiedzieć się jak stworzyć idealny ogród zimowy…
 
alt

Stwórz intymność

Jeśli do dyspozycji macie tylko balkon – to idealnie. Jest to świetna mała przestrzeń do spotkań. Jeśli jednak posiadacie większy ogród skoncentrujcie się na ociepleniu jego niewielkiego obszaru. Możecie użyć do tego dowolnego kominka ogrodowego, paleniska czy kosza paleniskowego, jak np. dostępne w naszej ofercie kominki Colorado lub niebieski gliniany kominek Banded.

 

alt

To nie tylko zabieg, który oświetli i ociepli ogród ale doda mu intymności…

Stwórz schronienie i osłonę.

Dodanie osłony będącej jednocześnie przytulnym schronieniem przed pogodą, zwiększy poczucie intymności. Użyć do tego można parasola lub parasola przeciwsłonecznego. Jeśli posiadacie altanę lub pergolę – będzie ona najdoskonalszym schronieniem.

 

alt
 

Dodaj wyjątkowej atmosfery

Niewątpliwie największym czarodziejem przytulnego nastroju będzie tu światło świec, które natychmiast ogrzeje przestrzeń dookoła. Jeśli nie dosłownie to na pewno wizualnie i podświadomie zrobi się cieplej. Migoczące ognie świec dodadzą przytulnej atmosfery, tworząc piękny kontrast do zimnego śniegu wokół, a wibrujące cienie oprawią pięknie wyznaczoną przestrzeń. Dostępne w naszej ofercie lampiony Palma i Tarifa będą do tego celu idealne, ponieważ świece będą zamknięte w szkle.

 

alt

Rozpal ogień

Jeśli nie macie domu z kominkiem, nie wszystko stracone, możecie cieszyć się wszystkimi zaletami rozgrzewającego ognia w swoim ogrodzie. Najprostrze paleniska, takie, jak Brava i Ruga oraz kosze paleniskowe – np. Alberta lub Cesta, stanowić będą swietne punkty centralne ogrodu i mogą służyć jako ogniska do przypiekania smakołyków.

altalt

 

Rozgrzej się

Najlepszą częścią rozrywki na świeżym powietrzu jest oczywiście jedzenie i picie. Dlatego najlepiej zrobić to w stylu alpejskim – przygotowując gorące napoje i przekąski i podając je w rozgrzewających kubkach na zewnątrz. Jeszcze lepszym pomysłem będzie rozpalenie grilla na zewnątrz! Modele palenisk Globe, Diamond lub Brooklyn posiadające grill idealnie się do tego nadadzą.

 

alt

Otul się

Upewnijcie się, że meble ogrodowe są suche, a następnie otulcie je dużą ilością kocy, sztucznych futer, narzut i ciepłych wełnianych poduszek, aby ogrodowa przestrzeń miała w sobie coś z przytulnego gniazda. Zadbajcie o to, by nie zabrakło kocy do okrycia i rozgrzewających termoforów… i gorącej herbaty lub kakao oczywiście!

 

alt
alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu