Jesień
Jesień

 

Jesień – zakochać się w niej można z tak wielu powodów… od szeleszczących liści pod naszymi butami przez przepiękne ciepłe kolory, przytulny wełniany sweter, po ciepło jakie daje otwarty ogień w paleniskach.

 

 

 

 

Kolory i ich kombinacje mają wpływ na to, jak myślimy, czujemy i jak się zachowujemy. Odcienie barw, którymi się otaczamy w tę porę roku mają wyraźny związek z ciepłem, troską i ziemią, dając poczucie ciepła i komfortu.

Jesienne spacery zaś są idealnym lekarstwem na nasze zdominowane przez pęd i rozmaite technologie życie. Niespiesznie spacerując, ciesząc się chwilą tu i teraz, słuchając dźwięków, zwalniamy tempo, skupiamy się na otaczającej przyrodzie. Zauważamy, że wokół nas są jeszcze inni, stali mieszkańcy łąk i lasów, jak bażanty, wiewiórki, sarny czy zające. Piękno i harmonia, które emanują z takich sielskich obrazków są w stanie dać nam wiele spokoju i ukojenia emocjonalnego, psychicznego i fizycznego, tak potrzebnego w stresującej codzienności.

 

Każdy z otaczających nas jesiennych kolorów odgrywa konkretną rolę, przyczyniając się do poprawy naszego samopoczucia:

 

Płonące pomarańcze
jako kolor radości i szczęścia, pomarańczowy często kojarzy się z zabawą, zachęca do rozmów towarzyskich, budzi śmiech, pobudza apetyt na interakcje społeczne.

 

Złote żółcie
odcienie te odnoszą się przede wszystkim do optymizmu i szczęścia, podnoszą na duchu, dodają pewności siebie i wpływają pozytywnie na poczucie własnej wartości, co sprawia, że polepsza się nasze samopoczucie emocjonalne.

 

Pordzewiałe czerwienie
ciepło tego koloru sprawia, że jest on przytulny, w przeciwieństwie do ognistej czerwieni wnosi subtelną energię, stymuluje i motywuje. Jest to kolor działania, dlatego m. in. zachęca do wyjścia z domu jesienią.

 

Czekoladowe brązy
bogate odcienie ciemnego drewna kojarzą się ze stabilnością, dzięki czemu czujemy się bezpiecznie.

 

Leśne zielenie
kolor ten jest niezwykle regenerujący, zapewnia poczucie spokoju i wewnętrznego ukojenia, jednocześnie sprzyjając harmonii ciała, umysłu i duszy. Od wieków kolor zielony był pożądany, ponieważ kojarzył nam się podświadomie z życiem, wodą i jedzeniem.

 

 

  

Możemy zatrzymać jesienne barwy w naszym ogrodzie na stałe, dodając jako dekorację na przykład piejącego koguta, czy umieszczając bażanta lub sztuczne grzyby, aby stworzyć leśną atmosferę. Te i inne jesienne dekoracje znaleźć można w ofercie naszego sklepu wpisując odpowiednie hasło w pole wyszukiwania lub korzystając z linków poniżej:

 

koguty:

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kogut-pochylony/230

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kogut-bialy/227

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kogut-piejacy/228

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kogut-dumny/229

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kolorowy-kogut-Zeus/395

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kogut-w-kwiatki/243

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kogut-w-groszki/242

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kogut-w-paski/240

bażanty:

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Kolorowy-bazant-Fez/394

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Bazant-pochylony/225

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Bazant-stojacy/226

grzyb:

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Muchomor-Szeroki/291

 


Jako istoty ludzkie od wieków zwykliśmy jednoczyć się z przyrodą i żyliśmy w naturalnym cyklu pór roku. Dzisiejsi mieszkańcy pędzących betonowych miast mogą zatem odczuwać brak tego połączenia. Dlatego bardzo ważne jest, by zamienić choć na chwilę to nienaturalne dla nas otoczenie. Wyjdź zatem z domu do parku, lasu, ogrodu, zostaw miasto za sobą, oddaj się zmysłowym doświadczeniom, jakie dostarcza nam jesień, połącz się na nowo z otaczającą przyrodą, aby zmniejszyć stres, napięcie, złagodzić zmęczenie psychiczne i poprawić swoje samopoczucie. Oddaj się bez reszty jesiennej terapii, jaką przygotowała dla nas matka natura!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl