wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Wyjątkowa atmosfera dzięki lampionom
Chmura tagów

Wyjątkowa atmosfera dzięki lampionom

Data dodania: 26-02-2023
altLatarnie to świetny sposób na stworzenie wyjątkowego nastroju podczas różnorakich spotkań o każdej porze roku. Niezależnie od tego, czy jest to spotkanie we dwójkę, wśród przyjaciół, nieformalna kolacja, impreza, czy duże planowane przyjęcie.


Oświetlenie z pomocą lampionów nada zawsze wyjątkowego charakteru, intymności i przytulności.
 
alt

Istnieje wiele rodzajów oświetlenia, które można wykorzystać, zaczynając od świeczników astrolabium - pięknie eksponują świece, po konkretne modele latarni w wyrazistych kolorach, jak dostępne w naszej ofercie latarnie Tropical.

altalt

Można też podejść kreatywnie do tematu i zrobić latarnię samemu. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie do ich wykonania starych puszek. Ich środek rozświetlić można za pomocą świeczek lub elektrycznych lampek. Kosz wykonania takich ozdób będzie niemalże zerowy, za to ich oryginalność bezcenna. Małe dziurki mogą tworzyć wspaniałe jasne wzory na stole, gdzie latarnia będzie stać lub na ścianach wokół. Można skorzystać z gotowych szablonów, możliwości są nieograniczone. Przedstawiamy 10 prostych kroków, które pomogą w stworzeniu własnych niepowtarzalnych latarni.
 
alt

LATARNIE BLASZANE
wykonanie krok po kroku:

Materiały:

 • puste puszki dowolnego rozmiaru
 • młotek
 • gwoździe grube i cienkie
 • drut
 • szczypce
 • dowolne świeczki, tealight, świeczka LED lub światełka na baterie
 • ręcznik
 • papier i ołówek (może być papier milimetrowy)
 • taśma maskująca
 • nożyczki (w wypadku użycia szablonu)
 • WD40, płyn do naczyń
 • farba w sprayu / farba do wnętrz lub zewnętrzna, w kolorze białym lub np. zieleni i turkusu, matowa lub błyszcząca – wedle uznania.
 • pędzel – jeśli nie używasz farby w sprayu
altalt

Krok 1

Zbierz blaszane puszki i starannie usuń z nich etykiety wraz z klejem. Skuteczny będzie tu WD40, usunie klej i inne wierzchnie warstwy. Następnie dokładnie umyj puszki płynem do naczyń.

Krok 2

Napełnij puszki wodą, a następnie odstaw je do zamrażalnika i zamroź, aż lód wypełni całą przestrzeń wewnętrzną. Lód ustabilizuje puszkę i zapobiegnie niekontrolowanym wygięciom na jej powierzchni podczas dziurkowania wzoru.

Krok 3

Wyjmij zmrożoną puszkę z zamrażarki. Za pomocą młotka i różnej grubości gwoździ wybij otwór w górnej części puszki. Odwróć ją i wykonaj kolejny otwór symetrycznie na przeciwko pierwszej dziurki. Posłużą one za otwory na uchwyt latarni.

alt

Krok 4

Wybierz projekt wzoru. Możesz wcześniej narysować go na kartce papieru lub wydrukować gotowy – to znacznie ułatwi zadanie. Najlepszy do tego będzie papier milimetrowy. Oklej szablonem puszkę. Możesz też odręcznie zaprojektować wzór. Polecamy skorzystać z bogatych zbiorów sztuki ludowej, wzorów dziewiarskich czy ulubionych tkanin – inspiracją może być wszystko!

Użyj młotka i gwoździ alby wybić wzorki. Oprzyj zamrożoną puszkę na złożonym ręczniku, aby zapobiec przesuwaniu się i by woda miała się gdzie skraplać. Umieść ostry, wąski gwóźdź nad każdą kropką na twoim projekcie i delikatnie uderz młotkiem 3-4 razy, by przedziurkować powierzchnię. Powtarzaj tak dla każdej kropki wzoru aż ukończysz całość.
 
alt
 

Krok 5

Po zakończeniu dziurkowania odklej szablon i pozwól, by lód całkowicie stopił się – możesz przepłukać puszkę pod gorącym strumieniem wody. Następnie pozwól jej wyschnąć.
 

Krok 6

Po odwróceniu puszki okaże się, że na dnie jest duże wybrzuszenie pochodzące z zamrożonej wody. Można łatwo to naprawić, uderz w dno delikatnie młotkiem, aby je spłaszczyć. Możesz uderzać przez ręcznik, żeby uniknąć śladów młotka na powierzchni dna.
 

Krok 7

Wytnij pasek o długości 30 cm z drutu, zakręć jego koniec tak, by utworzyć haczyk i przymocuj go do puszki w miejscu dwóch przygotowanych otworów (Krok 3).

 

alt
 

Krok 8

Zrób haczyki na obu końcach drutu. Wsuń go do bocznych otworów, zakręć końcówki i za pomocą szczypców zaciśnij końce.

alt
 

Krok 9

Czas na malowanie! Pomaluj kilkukrotnie powierzchnię puszki, tak aby ilość warstw farby skutecznie ją pokryła. Pozostaw do wyschnięcia. 

 

alt
 

Krok 10

Gdy puszka będzie już sucha umieść wewnątrz źródło światła.

I ZROBIONE!

alt

Lampiony są gotowe, by rozświetlić twój taras, ogród czy inną przestrzeń w domu. Możesz postawić je w atrakcyjnym miejscu lub powiesić. Na pewno przykują uwagę gości tworząc piękne świetlne wzory wokół!

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu