wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Wieniec na drzwi
Chmura tagów

Wieniec na drzwi

Data dodania: 26-02-2023
altJesień czuć już pełną piersią, a poranny mróz przypomina o zbliżającej się zimie. Wieczory stały się dłuższe, pora więc przenieść się w przytulny domowy kąt i zacząć przygotowania do zbliżającego się świątecznego sezonu.


Jesienny akcent warto umieścić dekorując dom zewnątrz, jak i wewnątrz. Idealnym miejscem będą między innymi drzwi wejściowe, gdzie umieścić można piękny kolorowy wieniec z liści.
 
alt
Na werandzie i tarasie jesienne klimaty zatrzymamy na dłużej umieszczając dekoracje z długimi suszonymi trawami bądź dynie czy doniczki równie popularnymi chryzantemami. Między nimi zadomowią się z całą pewnością figurki zwierząt, takich jak wiewiórka czy jeż. Równie ciekawe będą też kolorowe szczenięta, które dodadzą koloru całej dekoracji. Elementy te znaleźć można na naszej stronie.
 
alt

Jesienne odcienie, jakie przygotowała dla nas matka natura pięknie wkomponują się także we wnętrza na przykład za pomocą gałęzi ulubionego drzewa umieszczonej w słoiku, szklanym wazonie czy butelce.
 
alt

Wróćmy do pięknych jesiennych wieńców, będących niewątpliwie oryginalnym akcentem na drzwiach naszego domu. Nie musimy szukać ich w sklepach i wydawać na nie pieniądze. To właśnie teraz jest idealny czas, by zrobić je samemu, znaleźć potrzebne do ich stworzenia materiały. Możliwości jest bez liku: kolorowe liście, suche gałązki oraz te z drzew iglastych, żołędzie, kasztany, szyszki, skorupki orzechów, ususzone kwiaty, źdźbła traw itp. Tych, którzy chcą być kreatywni, zachęcamy, by w chłodne długie wieczory stworzyli własny wieniec. Poniżej przedstawiamy instrukcje i pomocne wskazówki, jak stworzyć go krok po kroku. Dobrej zabawy! 

JESIENNY WIENIEC NA DRZWI

MATERIAŁY:

Do wykonania tego prostego projektu potrzebne będą:

- obręcz o średnicy około 30 cm

- 3 jesienne kwiaty oddzielone od łodyg (lub więcej)

- sztuczne lub suszone źdźbła traw bądź zboża

- sztuczny lub suszony eukaliptus lub inny rodzaj liści czy gałązek

- drucik florystyczny i nożyce

- wstążka lub sznurek

- opcjonalnie: klej do klejenia na gorąco.

Można użyć dowolnej kombinacji i ilości kwiatów, zieleni oraz innych dodatków.

KROK 1:

Pierwszym krokiem w tym projekcie jest zaplanowanie układu wieńca. Najpierw ułóż źdźbła, następnie zieleń, na końcu kwiaty. Baw się układem do momentu, aż spodoba ci się wygląd wieńca. Nie ma dobrego ani złego sposobu na jego tworzenie – najważniejsze, aby przypadł ci do gustu, a jego ułożenie sprawiło przyjemność!

KROK 2:

Jeśli już znalazłeś układ elementów, który przypadł ci do gustu, zajmij się zabezpieczaniem ich na obręczy. Najlepiej zrobić to krok po kroku, warstwami, przymocowując kolejno elementy nakładające się na siebie, za pomocą drucika.

KROK 3:

Na koniec warto zabezpieczyć całość za pomocą gorącego kleju, w miejscach, gdzie nie będzie on widoczny. Niektóre elementy mogą być ciężkie i wymagać dodatkowego wsparcia, żeby nie odpadły po zawieszeniu wieńca. Kropka gorącego kleju z tyłu drutu powinna solidnie utrwalić je na odpowiednim miejscu.

KROK 4: 

Zawiąż wstążkę wokół górnej części wieńca. Tej samej wstążki użyj do powieszenia.

GOTOWE!

Mamy nadzieje, że twój jedyny i niepowtarzalny wieniec ozdobi niedługo drzwi wejściowe i zachwyci swym urokiem nie tylko domowników.

alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu