wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Wielkanocne dekoracje DIY
Chmura tagów

Wielkanocne dekoracje DIY

Data dodania: 26-02-2023
altWielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Piękna wiosna zawitała za oknem, słońce swieci coraz mocniej, z dnia na dzień odsłaniając nowe kolory, pąki i zielone listki. Nasze ogrody budzą się do życia.


Wykorzystajmy te ostatnie dni przed świetami przygotowując własnoręcznie dekoracje, które wniosą odrobinę wiosny do naszych domów. Dziś przedstawiamy kilka pomysłów na wspólne wykonanie prostych ozdób. Może być to również świetne zajęcie dla wszystkich członków rodziny, włączając najmłodszych. 
 
alt

Wielkanoc to czas babek, pisanek, święconek... Nie będziemy rozpisywać się na tematy wszystkim już znane. Poszukaliśmy w internecie inspiracji i ciekawych pomysłów na nietuzinkowe ozdoby wielkanocne. Staraliśmy się wybrać te, które nie wymagają specjalnych zakupów i wykonać je można z elementów, które wszyscy znajdziemy w naszych domach.
alt

W Wielkanoc nie zapominajmy o jej największym jej symbolu - jajkach, znaku nowego, lepszego początku. Królują w naszych świątecznych jadłospisach, my proponujemy, by użyć ich nie tylko w kuchni. Jajka mogą stać się piękną dekoracją, niekoniecznie udekorowane tradycyjnie w postaci pisanek. Nieozdobione, ugotowane jajka saute pięknie wyglądać będą zawinięte w serwetkę, udające głowę zająca, której przewiązane uszy ozdobić można żywą zieloną gałązką lub kwiatkiem. Ta nieskomplikowana i piękna dekoracja zaskoczy wszystkich przy wielkanocnym stole. 

altalt

Skorupki jajek, które wykorzystamy do przygotowania wielkanocnych posiłków mogą również stać się wdzięczną dekoracją. Nie wyrzucajmy ich wszystkich! Proponujemy, by łyżeczką ziemi wypełnić środki tych najładniejszych, a następnie zasadzić w nich malą roślinę. Takie jajka umieścić można np. w małych koszyczkach lub naczyniach, miskach wypełnionych mchem lub drobnymi gałązkami bukszpanu. Po świętach śmiało można wsadzić je do większej donicy - na pewno wykiełkują do końca i będą rosły dalej bez problemu. 

altalt

Kolejny symbol Wielkanocy, jakim są zające wykorzystać można do dekoracji gałązek. Nam spodobał się bardzo pomysł, by wyciąć je z papieru i powiesić na jutowych sznurkach. Ogonek udekorować można przyklejając do niego uroczą kuleczkę z waty. Proponujemy użyć starego papieru, być może w naszym domu znajdują się stare gazety lub uszkodzone czy wybrakowane książki, których pożółkłych stronic nie będzie żal pociąć. Jeśli nie umiecie sami ładnie narysować zająca na pewno znajdziecie w internecie gotowe szablony.
 
alt

Oprócz jajek i zajączków ważne miejsce zajmują wielkanocne baranki. W naszej ofercie na stałe goszczą figurki baranów, szczególnie owca z diodami LED może stać się nietuzinkową dekoracją na tarasie czy w ogrodzie w okresie Wielkanocy:

altalt

Na koniec ponownie wracamy do tematu jajek. Tutaj pomysł dla najbardziej opornych - po prostu usiądźmy wszyscy przy stole z czarnymi markerami i namalujmy na jajkach siebie nawzajem. Próby odzwierciedlenia min naszych dzieci lub partnerów na pewno będą nie lada powodem do żartów i śmiechu. 

altalt

Kończąc, życzymy wszystkim pogodnych i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych.
Starajmy się w tym szczególnym czasie być dla siebie dobrzy i życzliwi, doceńmy spędzone razem chwile, inspirujmy się wzajemnie do pozytywnego myślenia i działania. Smacznego jajka!
 
alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu