Jeż
Jeż

 

Jeż, sympatyczne małe zwierzę pokryte kolcami jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gatunków naszego klimatu i ulubieńcem zarówno małych jak i dużych. Uwiecznione w licznych opowieściach i bajkach dla dzieci, jest równie popularne wśród motywów dekoracji ogrodowych. Ozdoby z nim związane wykonane z rozmaitych materiałów od drewna po metal niewątpliwie upiększają ogrody i dodają im bajkowego klimatu.

 

 

Ponieważ jeże kojarzone są ze słodkim temperamentem, są ulubieńcami wielu. Są częstym widokiem w parkach i ogrodach, ponieważ liczne tam krzewy i żywopłoty zapewniają im idealną ucieczkę i schronienie w ciągu dnia. Zaś bogate w owady trawniki i kwietniki gwarantują im doskonałe pożywienie o zmierzchu. Jeże jedzą wszelkiego rodzaju bezkręgowce, a także płazy, ptasie jaja i wszystko inne, co napotkają na swojej drodze. Ich przysmakami bywają również duże, chrupiące chrząszcze, dżdżownice czy ślimaki, co czyni ich najlepszym przyjacielem każdego ogrodnika. Ich słaby wzrok sprawił, że rozwinęły się u niego doskonale zmysły słuchu i węchu i na nich właśnie polega egzystując na co dzień.

Niestety niegdyś bardzo pospolity w naszych rejonach jeż jest obecnie zagrożony - przez rozwój miast i rejonów przemysłowych traci swoje naturalne siedliska.

 

Nasze ogrody mogą zapewnić przestrzeń dla tego typu dzikich zwierząt. Poprzez ogrodnictwo możemy więc zagwarantować przyjazny dla nich dom i cieszyć się bliskim sąsiedztwem takich kolczastych przyjaciół. Z pewnością odwdzięczą się zjadając niechciane ogrodowe szkodniki takie, jak np. ślimaki, co wyeliminuje potrzebę stosowania środków owadobójczych. Jeśli spotkasz w swoim ogrodzie jeża, możesz wspomóc go odkładając dla niego nieco karmy dla kotów i pozostawiając kupkę z liści, gdzie będzie mógł znaleźć schronienie i hibernować przez okres zimowy. Pamiętaj, zanim rozpalisz ognisko, zawsze najpierw sprawdź stos liści, czy nie ukrył się w nim ten mały sympatyczny zwierz.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, dekoracje ogrodowe z motywem jeża znaleźć można w dziale Sklep, wpisując frazę "jeż" w pole "szukaj" lub klikając na linki poniżej:

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Efekt-drewna-Jezyk/285

http://www.reasgarden.pl/pl/p/Jez/219

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl