Wielkanocne dekoracje DIY
Wielkanocne dekoracje DIY
 Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Piękna wiosna zawitała za oknem, słońce świeci coraz mocniej, z dnia na dzień odsłaniając nowe kolory, pąki i zielone listki. Nasze ogrody budzą się do życia. Wykorzystajmy te ostatnie dni przed świętami przygotowując własnoręcznie dekoracje, które wniosą odrobinę wiosny do naszych domów. Dziś przedstawiamy kilka pomysłów na wspólne wykonanie prostych ozdób. Może być to również świetne zajęcie dla wszystkich członków rodziny, włączając najmłodszych.
 
 
 
Wielkanoc to czas babek, pisanek, święconek... Nie będziemy rozpisywać się na tematy wszystkim już znane. Poszukaliśmy w internecie inspiracji i ciekawych pomysłów na nietuzinkowe ozdoby wielkanocne. Staraliśmy się wybrać te, które nie wymagają specjalnych zakupów i wykonać je można z elementów, które wszyscy znajdziemy w naszych domach.
 
 
 
 
 
W Wielkanoc nie zapominajmy o jej największym jej symbolu - jajkach, znaku nowego, lepszego początku. Królują w naszych świątecznych jadłospisach, my proponujemy, by użyć ich nie tylko w kuchni. Jajka mogą stać się piękną dekoracją, niekoniecznie udekorowane tradycyjnie w postaci pisanek. Nieozdobione, ugotowane jajka saute pięknie wyglądać będą zawinięte w serwetkę, udające głowę zająca, której przewiązane uszy ozdobić można żywą zieloną gałązką lub kwiatkiem. Ta nieskomplikowana i piękna dekoracja zaskoczy wszystkich przy wielkanocnym stole. 
 
  
 
 
 
Skorupki jajek, które wykorzystamy do przygotowania wielkanocnych posiłków mogą również stać się wdzięczną dekoracją. Nie wyrzucajmy ich wszystkich! Proponujemy, by łyżeczką ziemi wypełnić środki tych najładniejszych, a następnie zasadzić w nich malą roślinę. Takie jajka umieścić można np. w małych koszyczkach lub naczyniach, miskach wypełnionych mchem lub drobnymi gałązkami bukszpanu. Po świętach śmiało można wsadzić je do większej donicy - na pewno wykiełkują do końca i będą rosły dalej bez problemu. 
 
    
 
Koszyczki dostępne na naszej stronie również idealnie będą nadawały się do tego typu dekoracji, a także innych wielkanocnych kompozycji:
 
 
 
 
 
Dla wielbicieli niebanalnych pomysłów mamy kolejną propozycje - do skorupek możemy włożyć świeczkę, wyciągając ją uprzednio z foremki tealight. Będą przepiękną dekoracją na wielkanocnym stole. Mogą zostać umieszczone w koszyczku, naczyniu, na kawałku deski lub kory, w towarzystwie wiosennych kwiatów, zielonych gałązek, mchu i ptasich piórek. Nam najbardziej spodobał się pomysł kompozycji na wytłaczance po jajkach - niebanalnie piękny!
 
 
 
 
 
Kolejny symbol Wielkanocy, jakim są zające wykorzystać można do dekoracji gałązek. Nam spodobał się bardzo pomysł, by wyciąć je z papieru i powiesić na jutowych sznurkach. Ogonek udekorować można przyklejając do niego uroczą kuleczkę z waty. Proponujemy użyć starego papieru, być może w naszym domu znajdują się stare gazety lub uszkodzone czy wybrakowane książki, których pożółkłych stronic nie będzie żal pociąć. Jeśli nie umiecie sami ładnie narysować zająca na pewno znajdziecie w internecie gotowe szablony.
 
   
 
 
 
 
Dla tych, którzy nie maja własnego ogrodu, a chcieliby zazielenić swoje mieszkanie proponujemy przyozdobić pierwsze lepsze gałązki zerwane w parku kolorowymi pomponami. Szczególnie zielone w towarzystwie wiszących pisanek przepięknie ozdobią nasz dom. Instruktaż jak zrobić pompony znajdziemy bez problemu w internecie. Cała zabawa nie zajmie dużo czasu, a jak wiele uroku doda nierozwiniętym jeszcze gałązkom!
 
      
 
 
 
 
Oprócz jajek i zajączków ważne miejsce zajmują wielkanocne baranki. W naszej ofercie na stałe goszczą figurki baranów, szczególnie baran led może stać się nietuzinkową dekoracją na tarasie czy w ogrodzie w okresie Wielkanocy:
 
 
 
 
 
 
Na koniec ponownie wracamy do tematu jajek. Tutaj pomysł dla najbardziej opornych - po prostu usiądźmy wszyscy przy stole z czarnymi markerami i namalujmy na jajkach siebie nawzajem. Próby odzwierciedlenia min naszych dzieci lub partnerów na pewno będą nie lada powodem do żartów i śmiechu. 
 
 
 
 
 
Kończąc, życzymy wszystkim pogodnych i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych.
Starajmy się w tym szczególnym czasie być dla siebie dobrzy i życzliwi, doceńmy spędzone razem chwile, inspirujmy się wzajemnie do pozytywnego myślenia i działania. Smacznego jajka!
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl