wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jesień
Chmura tagów

Jesień

Data dodania: 26-02-2023
altJesień – zakochać się w niej można z tak wielu powodów… od szeleszczących liści pod naszymi butami przez przepiękne ciepłe kolory, przytulny wełniany sweter, po ciepło jakie daje otwarty ogień w paleniskach.Kolory i ich kombinacje mają wpływ na to, jak myślimy, czujemy i jak się zachowujemy. Odcienie barw, którymi się otaczamy w tę porę roku mają wyraźny związek z ciepłem, troską i ziemią, dając poczucie ciepła i komfortu.
 
alt

Jesienne spacery zaś są idealnym lekarstwem na nasze zdominowane przez pęd i rozmaite technologie życie. Niespiesznie spacerując, ciesząc się chwilą tu i teraz, słuchając dźwięków, zwalniamy tempo, skupiamy się na otaczającej przyrodzie. Zauważamy, że wokół nas są jeszcze inni, stali mieszkańcy łąk i lasów, jak bażanty, wiewiórki, sarny czy zające. Piękno i harmonia, które emanują z takich sielskich obrazków są w stanie dać nam wiele spokoju i ukojenia emocjonalnego, psychicznego i fizycznego, tak potrzebnego w stresującej codzienności.

Każdy z otaczających nas jesiennych kolorów odgrywa konkretną rolę, przyczyniając się do poprawy naszego samopoczucia:

alt

Płonące pomarańcze
jako kolor radości i szczęścia, pomarańczowy często kojarzy się z zabawą, zachęca do rozmów towarzyskich, budzi śmiech, pobudza apetyt na interakcje społeczne.
 
alt

Złote żółcie
odcienie te odnoszą się przede wszystkim do optymizmu i szczęścia, podnoszą na duchu, dodają pewności siebie i wpływają pozytywnie na poczucie własnej wartości, co sprawia, że polepsza się nasze samopoczucie emocjonalne.
alt

Pordzewiałe czerwienie
ciepło tego koloru sprawia, że jest on przytulny, w przeciwieństwie do ognistej czerwieni wnosi subtelną energię, stymuluje i motywuje. Jest to kolor działania, dlatego m. in. zachęca do wyjścia z domu jesienią.

alt

Leśne zielenie
kolor ten jest niezwykle regenerujący, zapewnia poczucie spokoju i wewnętrznego ukojenia, jednocześnie sprzyjając harmonii ciała, umysłu i duszy. Od wieków kolor zielony był pożądany, ponieważ kojarzył nam się podświadomie z życiem, wodą i jedzeniem.
 
alt

Możemy zatrzymać jesienne barwy w naszym ogrodzie na stałe, dodając jako dekorację na przykład piejącego koguta, czy umieszczając bażanta lub sztuczne grzyby, aby stworzyć leśną atmosferę. Te i inne jesienne dekoracje znaleźć można w ofercie naszego sklepu wpisując odpowiednie hasło w pole wyszukiwania.
 
alt

Jako istoty ludzkie od wieków zwykliśmy jednoczyć się z przyrodą i żyliśmy w naturalnym cyklu pór roku. Dzisiejsi mieszkańcy pędzących betonowych miast mogą zatem odczuwać brak tego połączenia. Dlatego bardzo ważne jest, by zamienić choć na chwilę to nienaturalne dla nas otoczenie. Wyjdź zatem z domu do parku, lasu, ogrodu, zostaw miasto za sobą, oddaj się zmysłowym doświadczeniom, jakie dostarcza nam jesień, połącz się na nowo z otaczającą przyrodą, aby zmniejszyć stres, napięcie, złagodzić zmęczenie psychiczne i poprawić swoje samopoczucie. Oddaj się bez reszty jesiennej terapii, jaką przygotowała dla nas matka natura!

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu